BraGuard Sütyen Koruyucu

Sütyen Taşıma ve Yıkama Aparatı
English
Anasayfa          BraGuard Nasıl Kullanılır?          Satın Al          İletişim
BraGuard Sütyen Taşıma ve Yıkama Aparatı, Artık Sütyenlerinizi Yıkamaktan Korkmayın... Yıpranma ve Deformeye Son!
148; 23; 91
Tescilli Endüstriyel Tasarım
Patent Pending
Made in TÜRKİYE

Garanti ve İade Şartları
Satış Sözleşmesi
UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta print ederek okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır!

ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti. Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 - KONU:
İş bu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, satış fiyatı taraflarca önceden bilinen ve aşağıda nitelikleri belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkı’ndaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.


MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ:
Ünvanı: ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti.  A.Ş.
Adres    : Akdeniz Caddesi, 5/210 Alsancak, İZMİR

Telefon : 0 232 483 75 00    -   Fax: 0 232 483 37 33

Email:  info@braguard.com

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ:
Sitemize ve/veya müşteri olarak sitemizden yönlendirildiği alış veriş sitesine üye olan kişi.
Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ:
Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır. Bu bilgiler ALICI adına özel bir numara ile kaydedilir ve siparişi sonlandırma işlemi sonrasında ALICI'ya e-posta ile de bildirilir.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER:
4.1 - ALICI, Madde 4'te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan sürede ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesi halinde ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti. A.Ş. sorumlu tutulamaz.
4.4 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve kullanım kılavuzu ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti.’ne ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti. A.Ş. ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti.’ne ödememesi halinde; ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti.’ne gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde de nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti. mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakit olarak ve defaten ödenir.
4.8- Garanti kapsamındaki ürünlerden arızalı veya bozuk olanlar, garanti ve iade şartları içinde gerekli değişikliğin yapılması için gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti. tarafından karşılanacaktır.
4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp ELAY Plastik Tasarım Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti.’ne faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 - İADE HAKKI:
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (30) gün içinde iade hakkına sahiptir. İade hakkının kullanılması için bu süre içinde faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Ayrıca, ALICI' nın üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirdiği mallarda ALICI iade hakkını kullanamaz.
Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını ALICI'ya iade eder.
MADDE 6 - YETKİLİ MAHKEME:
İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI  yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.
Sipariş Teslimat Şartları

Firmamız için en önemli konu kullanıcıların güvenliğidir. Bu nedenle siparişin verildiği an ödeme bilgilerinin kontrolü yapılır.
* KREDİ KARTI BİLGİLERİ SİSTEMEMİMİZDE SAKLANMAMAKTA ve SADECE BANKA İLE O AN İŞLEM YAPTIĞINIZ PENCERE ARASINDA KURULAN VE BANKAYA AİT OLAN GÜVENLİ ÖDEME SAYFASI ÜZERİNDEN YAPILMAKTADIR. BU BİLGİLER KESİNLİKLE ŞİRKETİMİZ SİSTEMLERİNE YAZILMAMAKTADIR.
Bu yüzden siparişinizin gönderilmesi için öncelikle, siparişinizin onaylandığına dair e-mailin size yollanması gerekmektedir.
Normal şartlarda, firmamızdan yaptığınız alışverişler, siparişin banka onayının sağlıklı olarak alınması halinde, 3 iş günü içerisinde kargo ile ulaştırılır.
Cuma günleri sabah saat 12:00'dan sonra verilen siparişler Pazartesi günü işleme alınır. Bayram ve tatil günlerinde işlem yapılmaz.
Sitede belirtilen fiyatlar KDV hariçtir. Bu fiyatlara sipariş onayı alınırken yasal oranda KDV ilave edilecektir. Bu hesaplamalar ödeme ekranlarında gösterilmektedir.
Sipariş Teslimleri
İzmir içinden verilen siparişler, banka ve finans onayı alındıktan sonra en geç 2 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde, İzmir dışından verilen siparişler ise en geç 5 iş günü (Pazartesi -Cuma) içerisinde teslim edilir. Sabah saat 11:45'dan sonra verilen siparişler ertesi gün işleme alınır. Bayram ve tatil günlerinde işlem yapılmaz.
Teslimat ve Kargo Ücretleri Taşımacılık ve teslimat ücretleri
ELAY Plastik Tasarım Tekstil San. Ve Tic. Ltd Sti. Mülkiyetinde olan www.braguard.com adresindeki satın alma sayfasından yapılan alışverişlere ait
paketleme ve kargo teslim ücretleri, daha önceden belirlenen kriterlere göre,    ELAY Plastik Tasarım Tekstil San. Ve Tic. Ltd Sti.  tarafından
karşılanacaktır.

Kategorilere göre özel teslimat şartları
Firmamızın sunduğu ürün ve hizmetlerin farklı özellikleri nedeniyle, taşıma ve teslimat koşullarında zaman zaman görülen değişiklikler yaşanmaktadır. Gönderim kısıtlaması olan ürünler, yasal düzenlemeler ve ürünlerin özel nitelikleri gereği, bazı ürün kategorilerinde özel teslimat kısıtlamaları yapılmaktadır. Şu an itibarı ile kısıtlama uygulanan ürünümüz yoktur.
Firmamızda satışı yasak ve kısıtlı olan ürünler var mıdır?
Firmamız, etik ticari kurallara uygun şirket anlayışına sahiptir. Bu nedenle, firmamızda satışı yasak ve kısıtlı olan ürünlerin satışını, pazarlamasını ve prezantasyonu gerçekleştirilmez.
Siparişiniz elinize ulaşmadıysa!
Siparişinizle ilgili soru ve sorunlarınızın çözümü için, Müşteri Hizmetleri Yetkilileri'ne e-posta göndermeniz durumunda; uzmanlarımız en yakın zamanda durumu değerlendirecek ve çözümlerle ilgili bilgi vermek üzere sizlerle iletişim kuracaktır.
Garanti Şartları
ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti. tarafından satılan ürünler üretici firma garantisi altındadır. Üretici firma garanti süreleri ve sorumlulukları her ürün için farklı olabilmektedir. ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti.  tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti., ürünlerle ilgili satış öncesi ve sonrası sorunlar titizlikle değerlendirilmektedir. Gerek üretim ve gerekse imalat veya montaj hatalarından dolayı ilk kullanıldığı anda çalışmayan, onarımı mümkün olmayan ürünler garanti süresi içinde ELAY PLASTİK TASARIM TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET Ltd. Şti. vereceği rapor doğrultusunda değiştirilecektir.
İade Şartları
1- Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.
2- Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak hazırlatarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
3- Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan, ambalajını açmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, paketin içindeki tüm parçalar ile birlikte teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
4- İade edilmek istenen üründe GARANTİ ŞARTLARI bölümünde yer alan tüm şartlara da eksiksiz uyması gerekmektedir.
5- Almış olduğunuz ürün ilk kullanımda arızalı olduğu tespit edilmiş ise teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde İADE ŞARTLARINI karşılayacak şekilde iade edebilir veya başka bir ürün ile değiştirebilirsiniz.
6- Ürünün arızalı olup olmadığı ve arızalı ise bu arızanın kullanıcı hatasından kaynaklanmadığının üretici tarafından tespit edilmesinden sonra garanti kapsamında yenisi değiştirilir veya bedeli iade edilir.
7- Bu kapsamdaki tüm kargo ücretleri tarafımıza aittir. Bu kapsamdaki ürün iadeleri anlaşmalı olduğumuz kargo firması olan Express Kargo ile yapılmalıdır. Ayrıca kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Bu durumdaki ürünler iade edilememektedir.
8- Ürünü bize göndermeden önce iade talebinizi, nedenini belirterek e-mail atarak, iade süreci bu işlem ile başlamış olacaktır. İlgili Departmanımızın onay bilgisinin size ulaşmasının ardından ürünü Ürün İade Formu çıktısı ve aşağıda belirtilen evraklar ile birlikte tarafımıza gönderebilirsiniz.
- Ürünün/Ürünlerin tüm nüshaları ile birlikte Fatura/İrsaliyeli Faturası.
- Ürün İade Formu (İmzalı). İadesi onaylanan ürünlerin kargo gidiş/geliş bedeli müşteriye aittir.